Haber

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan: Atatürk kabartması siyasallaştı

Edirne’nin AKP’li Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, “Meselenin siyasallaştığını düşünüyorum. Biz ecdadımızı hep ilçemizin girişine taşımak istedik ama konu farklı yerlere götürüldü kusura bakmayın. Daha iyi bir proje tasarlayabilirsek, tasarlayabileceğimize inanıyorum. Değiştirebiliriz, neden değiştirmeyelim” dedi.

Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, göreve geldiği günden bu yana yaptığı çalışmalarla ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. Balkan, mahalle girişine konulan kabartmayla ilgili tartışmalara değinerek, Atatürk’e benzemediğini eleştirdi:

SORUNUN DAHA SİYASİ OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

“Bu projelerde bir sıkıntı olduğunu sonradan anladım. Türkiye’de gördüğünüz boyutlarda 3-4 tane Atatürk var, yakından bakınca Akdeniz’de, İzmir’de bir tane var. farklı açılardan bakınca şekiller farklı çıkabiliyor 1937 yılında atatürk’ün hastalığı ilerlerken lüleburgaz’da çekilmiş bir fotoğraf. anlam olsun diye bu fotoğrafı trakya’da çekildiği şekliyle koymak istedik ama birileri çıktı. kimler beğenmiş bazıları çok beğenmemiş.sanırım konu daha politize oldu.ama ben şimdiye kadar böyle bir çalışma görmedim.biz ilçe giriş çıkışlarına anıt dikiyoruz ama Ona yakışan büyük bir Atatürk kabartması ya da büyük heykeli görmedim keşke bizim Ceddi’mizi mahallemizin girişine kadar taşıyabilsek ama iddia farklı yerlere çekildi kusura bakmayın bir tasarlayabilirsek inanıyorum. Daha iyi proje, projelendirebiliriz, değiştirebiliriz, neden olmasın?”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu