Yaşam

ROLEX BUCHERER’I SATIN ALDI

Saat sektörünün iki tarihi ismi artık ortak oldu. İkonik İsviçre saat markası Rolex, dünyanın en büyük saat perakendecilerinden biri olan Bucherer’i satın aldı. Rolex, yaptığı açıklamada Bucherer’in ismini koruyacağını ve bağımsız bir şirket olarak faaliyetlerini sürdüreceğini belirtti.

Rolex, aile şirketinin üçüncü kuşak lideri olan Bucherer lideri Jörg Bucherer’in, doğrudan soyundan gelen kimselerin olmaması nedeniyle şirketi satmayı düşünmesinin ardından perakendeciyi satın alma kararı aldığını söyledi.

Rolex yaptığı açıklamada, “Bu hamle, Cenevre merkezli markanın Bucherer’in başarısını sürdürme ve her iki şirketi 1924’ten bu yana birbirine bağlayan yakın yan kuruluşları koruma arzusunu yansıtıyor.” dedi. Bucherer’in yönetim ekibi de aynı kalacak.

Bucherer, İsviçre, Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Almanya, Fransa, Danimarka ve Avusturya’da mağazaları bulunan uluslararası çok markalı bir saat ve mücevher perakendecisidir. Marka, Kuzey Amerika’nın en büyük saat perakende mağazası TimeDome’un Las Vegas’ta yeniden açılması da dahil olmak üzere Amerika Birleşik Devletleri pazarında büyük bir genişleme yaşıyor. Bucherer’in dünya çapında 100’den fazla satış noktası bulunmaktadır; Bunlardan 53’ü Rolex markasının, 48’i ise Rolex’in kardeş şirketi Tudor markasının dağıtımını yapıyor.

Bu satın alma muhtemelen Rolex’in en çok rağbet gören saatlerinin yalnızca Bucherer mağazalarında satılmasına da olanak tanıyacak.

Rolex, “Rolex grubu, bu satın almanın yalnızca kendi markaları için değil, aynı zamanda tüm saat ve mücevher ortağı markaları ve Bucherer grubunun tüm çalışanları için de en iyi çözüm olduğuna inanıyor” dedi.

darendeajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu