Haber

Ailesiyle birlikte depremzede olarak geldi.

Bartın’a güven duyduklarını belirten Meşe, “Daha önce ‘Ailenle aynı yurtta kalacaksın’ deseler inanmazdım”söz konusu.

Bartın Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü 4. sınıf öğrencisi Sevgi Meşe, sömestr tatilinde ailesinin yanına Diyarbakır’a gitti. Diyarbakır Bağlar Bağcılar Mahallesi’nde Meşe ailesinin yaşadığı 7 katlı bina depremde hasar gördü. Sevgi Meşe, annesi Reyhan Meşe (47) ve kardeşi Deniz Meşe (7) binadaki çatlaklar nedeniyle bir süre Diyarbakır’da akrabalarının yanında kaldı.

Oak ailesi önce Ankara’ya sonra da Bartın’a uçtu. Sevgi Meşe, annesi ve erkek kardeşi ile birlikte öğrenci olarak kaldığı Bartın’daki Mehmet Efendi Öğrenci Yurduna yerleşti. Sevgi Meşe’nin küçük kardeşi Deniz Meşe, ilkokula Şiremirçavuş’ta başlıyor ve her sabah yurttan okula gidiyor. Sevgi Meşe odasında çalışmalarına devam ediyor.

“Evde ailenle kalacaksın deseler inanmazdım”

Sevgi Meşe, tatil ortasında ailesinin yanına gittiğini belirterek, “Orada beyin sarsıntısı geçirdik. Ailemle buraya geldik çünkü bildiğimiz yer Bartın. Ben burada okurken bu yurtta kalıyorduk. Depremden sonra buradaki yurdun açıldığını duyduk ve buraya geldik. Annem ve ablamla Bartın’a geldik. Bana daha önce ‘Ailenle aynı yurtta kalacaksın’ deseler inanmazdım. Şimdi sadece evde kalıyoruz. Oradan uzaklaştıkça kendimizi inançlı hissediyoruz. Üzgünüz, ailemizin diğer fertleri de orada ama biz burada çok rahatız.”dedi.

“COP-CLOSE-HOLD BİZ YAPTIK”

Beyin sarsıntısına uyuyakaldıklarını söyleyen Sevgi Meşe, “7 katlı bir binanın 6. katında oturuyorduk. Evimiz çok sallandı. Deprem çok uzun sürdü. Ayrıca aile egzersizlerinde yapılan ‘crash-trap-hold’u da yaptık. Evden çıkacağımızı düşünmemiştik, sonra çıkmayı başardık. Burası daha rahat olduğu için buraya geldik. Yurtta ablam ve annemin her türlü imkanı var. Kardeşimi ilkokula yazdırdık. Sosyal imkanlarımız ile burada olmaktan dolayı çok mutluyuz” dedi.söz konusu.

agacoren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu