Haber

Ukrayna: “Putin’in atadığı Rus komutan öldürüldü”

Ukrayna, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin tarafından özel olarak görevlendirilen Rus Yarbay Dmitry Lissitzky’nin evinde öldürüldüğünü doğruladı.

Ukrayna, Rusya ile savaşta aktif rol oynayan Rus ordusunun 247’nci Hava Taarruz Alayına bağlı 2’nci tabur komutanı Yarbay Dmitry Lissitzky’nin Rusya’nın Stavropol kentindeki evinde yaşamını yitirdiğini duyurdu. Ukrayna istihbaratının özel çalışmasıyla öldürüldüğü aktarılan Lissitzky’nin ölümüyle ilgili başka bilgi verilmezken, Rus kaynakları da komutanın öldüğünü doğruladı.

Rus haber ajanslarının kendi kaynaklarına dayandırdıkları habere göre, 2015 yılında Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in elinden Rusya Federasyonu Kahramanı unvanını alan Dmitry Lissitzky, Ukrayna saldırıları sonucu öldürüldüğünü söyledi. ukrayna’daki savaş.

Lissitzky’nin Stavropol bölgesine bağlı bir kasaba olan Blagodarnensky’de Belediye Başkanı Dmitriy Tenkov, “Kabul etmesi güç bir haber aldık. Rus kahramanı Dmitry Lissitzky öldü. Bu Stavropol için büyük bir kayıp” diyerek ölümü doğruladı. Dmitriy Lissitzky’nin mezun olduğu Stavropol Eyalet Tarım Üniversitesi’nin rektör vekili Vladimir Sitnikov, bu bilgiyi doğruladı ve Dmitry Lissitzky’ye başsağlığı diledi.

Rusya Savunma Bakanlığı, Lissitzky’nin ölümüyle ilgili henüz bir açıklama yapmadı. – MOSKOVA

celtikci-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu