Haber

Türkiye Kamu-Sen Başkan Yardımcısı Talip Geylan Devlet Memurları İçin Ek Zam ve Sosyal Yardım Hissesi İstedi

Türkiye Kamu-Sen Genel Başkan Yardımcısı Talip Geylan, memurların satın alma güçlerinin artırılması için ek zam ve sosyal yardım hissesi verilmesini istedi.

Geylan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, bu günün kendileri için önemine ve maliyetine dikkat çekti.

“1 Mayıs’ın gerginlik günü olmamasını, daha uzun bir döneme yayılan, tüm çalışanların sorunlarının gündeme getirildiği ve çözüme kavuşturulduğu, adına yakışır bir şenlik havasında kutlanmasını diliyoruz.” Geylan, ancak bu durumda 1 Mayıs’ın tüm çalışanlar için daha anlamlı hale gelebileceğini, tüm sendikaların asgari müşterekler konusunda fikir birliğine varabileceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı ve 28’inci Milletvekili Seçimleri nedeniyle siyasi parti ve adayların toplumun çeşitli kesimlerine yönelik sözler verdiğine işaret eden Geylan, hükümetin toplumun geniş kesimleri için bazı teşvik, yumuşatma ve artırma kararları aldığını söyledi.

“Asgari ücret, işçi, çiftçi, dar ve sabit gelirli, esnaf, şirket sahipleri ve iş dünyası müjdelenirken, memurlarımız ek zam bekliyor. İstihdamı korumak, geliştirmek ve işsizliği önlemek, güvenli bir iş ortamı oluşturmak için olmazsa olmazdır. gelecek ve huzurlu bir toplum Türkiye Kamu-Sen olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nde insan onuruna yaraşır bir yaşam, adil bir gelir dağılımı ve güvenli bir çalışma hayatı istiyoruz.”

“Refah payı verilerek satın alma gücü artırılmalı”

Geylan, memurlardan ek zam ve sosyal yardım payı vererek alım güçlerini artırmalarını, enflasyon farkının oluştuğu ayın prestijiyle ödeme yapılmasını, sözleşmeli ve garantisiz istihdamın tamamen kaldırılmasını ve istihdama devam etmelerini beklediklerini bildirdi. tüm kamu çalışanları güvenli ve ekip halinde. yükseltilmesi gerektiğini belirtti.

Geylan, memurların taleplerine ilişkin şunları kaydetti:

“Günün şartlarına uygun olarak sosyal yardım, ek ders, vardiya ücreti, fazla mesai ödemelerinin artırılması, kira, giyecek, yemek yardımı gibi yeni sosyal yardım kalemlerinin oluşturulması, yardımcı hizmetler sınıfındaki işçilerin genele nakledilmesi. yönetim hizmetleri sınıfı, deprem bölgesinde çalışan kamu çalışanlarının barınması, memurların muhtaçlıkları başta olmak üzere maddi, sosyal ve manevi destek, memur maaş sisteminin sadeleştirilmesi, tüm memurların aranan niteliklere uygun maaş almasının sağlanması kamu hizmeti tarafından, kamuda mülakat uygulamasının bir an önce kaldırılması ve liyakat ilkesinin uygulamaya konulması, Toplu sözleşmeye katılan tüm konfederasyon ve sendika temsilcilerinin, Kanun’da değişiklik yaparak toplu sözleşme sistemini imzalamaya ve toplu sözleşmeye itiraz etmeye yetkili kılınması. Hayır. Kamu görevlilerimizin yetkililerin acilen çözmesini beklediği konulardan biridir. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu