Haber

Soylu’dan statlardaki “Hükümet istifa” sloganlarına sert tepki: Saatlerimizi bölmek istiyorlarsa, kolayca böleriz

Dün akşam Beşiktaş-Antalyaspor maçında Fenerbahçe’nin Konyaspor ile oynamasının ardından statlarda taraftarlardan yükselen “Hükümet istifa” sloganları siyaset sahnesindeki gerilimi artırdı.

DEVLET BAHÇELİ BEŞİKTAŞ ÜYELİĞİNDEN EMEKLİ OLDU

mp Tribünlerden yükselen seslere tweet’leriyle tepki gösteren Başkan Devlet Bahçeli, futbol maçlarının seyircisiz veya ‘önlemli’ oynanmasına davet etti. Bahçeli, sloganlar susmayınca Beşiktaş’tan istifa etti.

STATÜDEN YÜKSELEN SESLERE BAKAN SOYLU’DAN TEPKİ

Taraftarlardan yükselen seslere bir tepki de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’dan geldi. Hatay’daki afet koordinasyon merkezinde konuşan Soylu, “(Deprem sonrası çalışmalar) Siz bunları yaparken başkaları da siyaset yapmaya çalışıyor. ‘Aa ben buradan bir kompleks oluşturabilir miyim’ diyenler olabilir. ‘ Bu üç beş konunun koordinasyonunu ve mühendisliğini üstlenen adamlara Türkiye’nin geleceğini karartma hakkı verilemez.

“TÜRKİYE’NİN GÜVENLİĞİ KİMSENİN BİLEK GÜRESİNE GİRMEYİN”

Merak etme. İşimizi aksatmasınlar. Zamanımızı da bölüyoruz. İşimizi bölerlerse bu milletin içinde bulunduğu süreçte bu millete haksızlık etmiş olurlar. Vardiyamızı bölmek isterlerse rahatlıkla bölebiliriz hodri meydan. Türkiye’nin güvenliği konusunda kimse bilek güreşi yapmasın. Bu benim tavsiyem. Marjinal bir akılla, marjinal bir akılla bu milletin karşı karşıya olduğu bu süreci zehirlemeye kalkmasınlar.”

mudanya-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu