Haber

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran Hatay’da Düzenlenen Koordinasyon Toplantısına Katıldı

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, depremlerin ardından Hatay’da düzenlenen ve yapılan ve yapılması planlanan çalışmalarla ilgili “Afet Koordinasyon ve Değerlendirme” toplantısına katıldı.

Hatay İl Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Mehmet Özhaseki başkanlık etti. Toplantıya; İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, bölgede misyonları bulunan il ve ilçe belediye başkanları katıldı.

Toplantıda; Depremlerin ardından Hatay’da yaraların sarılması için seferber olan belediyelerin çalışmaları değerlendirilerek bundan sonra izlenecek yol haritası belirlendi.
Toplantının açılışında konuşan Özhaseki, bin yıllık Anadolu medeniyetinin gördüğü en büyük felaketlerden biriyle karşı karşıya olduğumuzu söyledi.

Depremlerde çok sayıda ilçe ve köyün yanı sıra 11 il merkezinin de hasar gördüğünü belirten Özhaseki, 46 bin kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

Özhaseki, Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde 6 Şubat’ta meydana gelen ilk depremin ardından devletin ve sivil toplum kuruluşlarının tüm yönetici ve birimlerinin bölgede olduğunu, depremin önlenmesi için yapılması gerekenler olduğunu anlattı. Bölgede belediye hizmetlerini sürdürmek.

AK Partili belediyelerin tamamının ilk andan itibaren kaynaklarını deprem bölgesine yönlendirdiğini kaydeden Özhaseki, şöyle devam etti:

Önümüzdeki günlerde de bu hizmetleri devam ettirmek için AK Partili belediyeler olarak hangi büyükşehirlere, hangi illere, hangi ilçelere hizmet verecek, sarsılan her bir ilimizde ahenklerini bir kez daha ortaya koymak, eksiklerimizi telafi etmek. eksiklikler, bazı yerlere destek olmak ya da yerel belediye başkanı arkadaşlarımızı başka partilere hatasız göndermek adına bu örgütlenme toplantılarını yapmaya devam ediyoruz.

Bu işler ne kadar sürecek? Ta ki bu alanlarda işler bitene kadar. Ne zaman biterse AK Partili belediyelerimizin hepsi görev başında.”

Nevşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran da Nevşehir Belediyesi’nin kentte yürüttüğü çalışmalarla ilgili bir sunum yaptı.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

altunhisarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu