Haber

Depremde hayatını kaybeden polis çifti ve kızları toprağa verildi

HATAY’ın Antakya ilçesinde meydana gelen depremde yıkılan binada ikisi de polis memuru Nebibe Esen (45) ile eşi Sedat Esen ve kızları Tuba Gülser Esen (12) hayatını kaybetti. Anne ve kızı Edirne’nin Havsa ilçesinde toprağa verilirken, Sedat Esen’in cenazesi Niğde’de kaldırıldı.

Hatay Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı polis ekipleri Nebibe Esen, eşi Sedat Esen ve kızları Tuba Gülser Esen, Cebrail İlçesi Şehit M. Ali Demirbüken Sokak’ta oturdukları binanın enkaz altında kalması sonucu yaşamını yitirdi. Antakya ilçesinde Kahramanmaraş merkezli deprem. Nebibe Esen ve kızı Tuba Gülser’in cenazeleri memleketleri Edirne’nin Havsa ilçesine, Sedat Esen’in cenazesi ise memleketi Niğde’ye gönderildi.

Nebibe ve kızı Tuba Esen için Havsa Emniyet Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Törene Edirne Vali Yardımcısı Sıtkı Zehin, Havsa Kaymakamı İsmail Hakkı Batı, İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, kurum yöneticileri, polis ve asker çalışanları ile vatandaşlar katıldı. Törende Nebibe ile kızı Tuba Gülser Esen’in yakınları Türk bayrağına sarılı tabutlarına sarılarak gözyaşı döktü. Törende konuşan İl Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar, depremden duydukları üzüntüyü dile getirerek, “Bugün burada meydana gelen depremden etkilenen illerden biri olan Hatay’da polis memuru olan eşi Sedat Esen ve kızı , polis memuru Nebibe Esen ve kızı Tuğba enkaz altında yaşamını yitirdi.Gülser Esen’i ebediyen uğurlamak için toplandık.Çok üzgünüz.Mekanları cennet, ruhları şad, Allah’tan da rahmet diliyorum. depremde hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza, yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.Duamız Rabbimin bizleri bir daha bu tür afetlerle imtihan etmesidir.” . Törenin ardından Nebibe Esen ve kızı Tuba Gülser’in cenazeleri, kılınan cenaze namazının ardından Osmanlı köyüne götürülerek köy mezarlığına defnedildi.

Sedat Esen’in de son olarak Niğde’ye uğurlandığı belirtildi.

altieylulajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu