Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bolu Belediye Başkanı’nın heykel talebini reddetti

Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi tekrar kazanması halinde Bolu’ya heykelini dikeceğini açıklamasının ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın istediği iznin reddedilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Altun, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bolu Belediye Başkanımızın, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimi kazanması halinde Bolu’ya heykelinin dikilmesine ilişkin onayı, hayatını milletine hizmete adamış Cumhurbaşkanımız tarafından reddedilmiştir. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Müslümanlarımız heykelin bedeli kadar bir meblağın Bolu’da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza verilmesine hükmetmiştir. ifadesini kullandı.

İlgili yazının, İdari İşler Başkanlığı Başkanı Metin Kıratlı’nın imzasıyla Bolu Belediyesi’ne gönderildiğini hatırlatan Altun, şunları kaydetti:

“2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri öncesinde siyasi unsurların ve değerlerin ayaklar altına alındığı bir muhalefet ortamına tanık olduk. Bolu Belediye Başkanı’nın bu muhalefet ortamında ‘sözünü’ tutma çabası içinde olduğunu görüyoruz. 85 milyon vatandaşımız için ulaşımdan sağlığa, eğitimden güce her alanda ülkemizi eşi benzeri olmayan hizmet ve çalışmalarla buluşturan Cumhurbaşkanımızın vizyonunu, Sayın Cumhurbaşkanımızın, aziz milletimizin, aziz milletimiz tarafından büyük bir teveccühle karşılanmıştır.

Millete hizmet yolunda ‘seven yorulmaz’ diyerek hayatını milletine adayan Cumhurbaşkanımız, her zaman en üst düzeyde aziz milletimizin gönlünde ve duasında olmayı başarmıştır. Cumhurbaşkanımızın bu cennet vatan için büyük bir vizyonla ortaya koyduğu her eserin bugün ve yarın hayırla anılmasını sağlayacak birer eser olacağına inanıyoruz. Onun bu eserleri ve hizmetleri Türk Asrının güçlü alt yapısını da oluşturacaktır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu