Ekonomi

Borsa İstanbul güne nasıl başladı?

Investing.com – BİST 100endeks güne %0,17’lik kısmi düşüşle 4.803,11 puandan başladı.

BIST 100, dünkü süreçlerde gün sonunda reel olarak hızlanan satışların ardından günü %3,73 düşüşle 4.811 puandan kapattı. Hafif satışlı yatay açılışın ardından borsada dalgalı seyrin devam ettiği görüldü. Düşüş eğiliminde olan Borsa İstanbul’da dünkü işlem hacmi 54 milyar TL oldu.

Sektörel bazda açılışta petrokimya, sporVe turizmBölümdeki yatay açılış dışında diğer şubeler güne olumsuz başladı. faktoringVe metal ürünleriYaklaşık %1 düştü. Sanayi, hizmetVe finansÖte yandan güne ortalama %0,2 düşüşle başladı.

BIST 100 endeksinde yer alan hisselerin ortasında HALKB, BİYOEN, BERAVe BRYAT , güne %1’e yakın kısmi fiyat artışıyla başladı. Son 4 işlem gününde tavan fiyattan 27 TL’ye kadar yükseldi. KLRHO , güne %3’lük düşüşle başladı. daha sonra TURSG, KARSNVe GWINDdüşüş yaşayan diğer hisseler arasında yer aldı.

Dış piyasalarda Asya endeksleri sabah saatlerinde olumlu bir görünüme sahip. Avrupa endeksleri günü pozitif kapatırken, Borsa İstanbul Asya ve Avrupa piyasalarından negatif ayrıştı. ABD endeksleri günü hafif satışlarla kapattı.

Sabah saatlerinde ABD ve Avrupa vadeli endeksleri olumlu bir görünüm sergilerken, Avrupa borsalarının güne olumlu bir görünümle başlaması bekleniyor.

Borsa bilgileri, uygun fiyat, sağlık durumu ve profesyonel grafikler başta olmak üzere yatırımlarınızdan çıkmanıza yardımcı olacak tüm araçlar InvestingPro’da. Katılmak için tıklayın.

Author: Günay Caymaz

celtikciajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu