Haber

Enkaz altında halkı kandırdığı öne sürülen sanığa 7 yıl 7 aya kadar hapis cezası verilecek.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde enkaz altında kalanları internet üzerinden arayarak kandırdığı iddia edilen 18 yaşının altındaki MB hakkında dava açıldı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, anlık iletişim üzerine enkaz altında kalan vatandaşları adlı bir kümelenmenin tespit edilmesinin ardından İstanbul Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin çalışmaya başladığı belirtildi. platformu, “seni kurtarmaya geliyoruz” diyerek onlarla dalga geçiyor.

Yapılan çalışmaların ardından söz konusu hesabın MB’ye ait olduğunun belirlendiği vurgulanan iddianamede, bilirkişi raporuna göre videodaki seslerin Yunus Sarıdağ, Hayati Toprak ile ilgili olduğunun belirlendiği belirtildi. Özcan ve MB

İddianamede, sözleriyle depremzedelerle alay etmediğini öne süren MB, “alenen yanıltıcı bilgi yaymak”, “cebir veya tehdit kullanarak kamu kurumlarının faaliyetlerini engellemek” ve “halkı tahrik etmek” suçlarından yargılandı. kin ve düşmanlığa” 2 yıl 9 aydan 7 yıl 7 aya kadar. Hapis cezası ile cezalandırılması istendi.

İddianame gönderildiği Anadolu Çocuk Mahkemesi tarafından kabul edildi.

Diğer sanıklar ayrı mahkemelerde yargılanacak

Bu arada 18 yaşından büyük oldukları için soruşturmaları farklı yürütülen Yunus Sarıdağ ve Hayati Toprak Özcan hakkındaki iddianame gönderildiği Anadolu 45. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kabul edildi.

cavdarhisar-ajans.xyz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu